איך עובד שיווק באינטרנט באמצעות הפלטפורמה של אתר ‘אמזון’?

נפח המסחר באינטרנט הולך ועולה, כאשר מכירות בחנויות הרגילות שכולנו מכירים כבר במשך זמן רב פחות עובדות. משה טיסונה, סוחר בשוק ההון ובענף הנדל”ן, מספר כי במיוחד מסייעות להצלחה פלטפורמות כגון אמזון. איך זה בדיוק עובד? איך אפשר לרתום רעיון טוב ולקיים שיווק באינטרנט באמצעות הפלטפורמה של אתר ‘אמזון’?

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, שיווק באינטרנט | עם התגים , , , | כתיבת תגובה

מתוך ynet: כיצד השינויים בבורסה ישפיעו על קופות הפנסיה?

כספי החסכונות והפנסיה מושקעים בשוק ההון והתנודות החדות בשווקים כיום יכולות להשפיע על קופות הגמל והפנסיה, כך על פי כתבה שפורסמה באתר ynet. עם זאת, אין באמת סיבה להיבהל ולמשוך את הכסף.

מאת: משה טיסונה – צוות האתר

לחצו על התמונה על מנת לקרוא את הכתבה המקורית באתר ynet

לחצו על התמונה על מנת לקרוא את הכתבה המקורית באתר ynet

עם השנים חלו שינויים משמעותיים בשוק ההון בישראל והוא נהיה משוכלל וגלובלי יותר. המדינה החליטה לא לממן את החוסכים לפנסיה בדמות אגרות חוב עם תשואה מובטחת, וההשקעות הפכו לליברליות יותר כפי שמקובל בעולם המערבי. המצב כיום הוא שלמעט קרנות הפנסיה, אף אפיק פנסיוני אינו זכאי לסבסוד על חשבון המדינה. להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה בורסה, חדשות, משה טיסונה | עם התגים , , , , , | כתיבת תגובה

חוזים עתידיים – פולי סויה

פולי סויה הם הם סחורה פופולארית אשר משתייכת למשפחת הקטניות. ככל הנראה החלו לגדל סויה בצפון סין ובמרכזה לפני 4,000 שנים, ומכאן התפשטה לכל רחבי המזרח הרחוק. 

מאת: משה טיסונה – צוות האתר

למרות העובדה שמקור צמח הסויה הוא בדרום מזרח אסיה, 45% משטחי הגידול של צמח הסויה ו-55% מהייצור שלו הם בארצות הברית. חשוב לציין כי סויה נחשבת לסחורה מבוקשת משום שהיא מקור לחלבון מלא, בגלל שמכילה את כל חומצות האמינו החיוניות וכן וויטמינים מקבוצת B ומינרלים כמו ברזל, סידן ומגנזיום.

משה טיסונה

פורסם בקטגוריה בורסה, מאמרים כלליים | עם התגים , , , , , , | כתיבת תגובה

כעת זה רשמי: עסקאות במזומן – רק עד 10,000 שקל

ועדת לוקר הוקמה לפני כשנה במטרה להילחם בהון השחור ובהלבנות ההון, לאחר שהעריכו כי שיעור הכלכלה השחורה בישראל מהתוצר הוא 20%, מה שמביא לאובדן הכנסות ב-40-50 מיליארד שקל בשנה. אחת מהמלצות הועדה הייתה להפחית את השימוש במזומן ובצ’קים מוסבים והגדלת השימוש באמצעי תשלום אלקטרוניים. 

מאת: צוות האתר של מושיק טיסונה

מושיק טיסונה

לחצו להגדלה

כעת זה רשמי – ניתן לבצע עסקאות במזומן רק עד סכום של 10,000 ש”ח. על פי כתבה שהתפרסמה באתר גלובס, שנה לאחר שתושלם החקיקה יוחמר הרף ל-5,000 שקל. הממשלה אישרה את ההמלצות פה אחד והוחלט כי עסקאות שיבוצעו מעבר למגבלה זו, ייחשבו עבירה פלילית שבגינה יוטל קנס.

חלק נוסף ברפורמה עוסק בהגבלת השימוש בצ’קים, מכיוון שצ’קים סחירים משמשים תחליף למזומן, ולכן יש להפעיל עליהם את אותן המגבלות שיופעלו על מזומן. מכאן, שתופעל מגבלה של מסחר בצ’קים עד 5,000 שקל. בשלב הבא לא ניתן יהיה לסחור בצ’קים כלל.

כבר בגיל צעיר עמד מאחורי משה טיסונה רזומה מרשים, הכולל את תחומי האינטרנט המסחרי, אפיון מערכות, מסחר במניות והשקעות נדל”ן בארץ ובעולם. 

פורסם בקטגוריה חדשות, משה טיסונה, שוק ההון | עם התגים , , , , | כתיבת תגובה

איפה כדאי להשקיע את הכסף? טיפים לישראלי הממוצע

השאלה איפה כדאי להשקיע את הכסף מטרידה בעת האחרונה את מר ישראלי, הלא הוא הישראלי הממוצע. הבנקים, כידוע, משלמים כיום ריבית אפסית ומגוחכת על פיקדונות שקלים ועל תוכניות חיסכון. בנוסף, גם השקעה בנדל”ן איננה צעד פשוט לאור הציפיות של מומחים לקיומה של בועה במחירי הדיור.

מאת: משה טיסונה – מערכת האתר

משה טיסונה השקעות

איפה להשקיע את הכסף? (bplanet)

לאור כל זאת, בחרנו לספק כמה טיפים חשובים בתחום ההשקעות:

  • תיק השקעות מבוזר – כאשר רוצים לבצע השקעה חכמה, מומחים ממליצים על בניה של תיק השקעות מבוזר. תיק זה אמור לכלול מוצרי השקעה שונים ולמי שאין ידע בנושא מומלץ להיעזר באיש מקצוע הלא הוא יועץ ההשקעות או מנהל תיקים.
  • עניין של גיל – מומלץ להתאים את מבנה תיק ההשקעות לגילו של המשקיע. ככל שמדובר על משקיע מבוגר יותר כך ראוי להתאים תיק השקעות סולידי יותר ופחות מוטה סיכונים. ככל שמדובר על משקיע צעיר יותר, הרי שלטווח הארוך, לקיחה של סיכונים מסוימים תוכל להניב תשואת יתר במידה גבוהה יותר של וודאות.
  • הולכים על תעודת סל – תעודות סל הן מוצר השקעה חדש, יחסית, בישראל. באמצעות בחירה של תעודת סל ניתן למעשה לרכוש הרכב של מוצרי השקעה שונים כגון סל של מניות, סל של מתכות יקרות, אופציות ממנופות ועוד.
  • קרנות נאמנות – קרנות נאמנות הן מוצר השקעה מנוהל. ניתן לבחור סוגים שונים של קרנות, ברמות סיכון שונות, כאשר חלקן דומות למדי לתעודות הסל, עם הבדל מרכזי אחד. כאן, קיים איש מקצוע שעוסק בניהול אקטיבי ברמות שונות של אגרסיביות. ניתן לבחור קרנות מסוכנות ובעלות אפשרות לתשואה גבוהה או להסתפק בקרנות סולידיות, עם תשואה נמוכה.
  • משלבים גם מט”ח – על מנת לאזן את תיק ההשקעות, במיוחד לאור התנודתיות הרבה, יש המשקיעים גם במט”ח. למי שלא חובב סיכונים גבוהים, לא כדאי להיכנס להשקעות במינוף גבוה.
  • מק”מ ואג”ח – אפשרות נוספת להשקעה הינה בחירה באגרות חוב או מק”מ. יש להבדיל בין אג”ח ממשלתי, סולידי יחסית, לבין אג”ח חברות – מוצר השקעה מסוכן יותר. כדאי לשים לב לרמת הדירוג של האג”ח וכמובן לשיעור התשואה.

יש לציין שאין באמור לעיל משום המלצה.

משה טיסונה נולד בשנת 1976 וכבר בגיל צעיר עומד מאחוריו רזומה מרשים, עשיר ומגוון הכולל את תחומי האינטרנט המסחרי, אפיון מערכות, מסחר במניות והשקעות נדל”ן בארץ ובעולם.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, משה טיסונה, שוק ההון | עם התגים , , , , , , , , | כתיבת תגובה

בנק דיסקונט חוזה התאוששות וצמיחה בשנת 2015

בכתבה שפורסמה באתר דה מרקר צוין כי בנק דיסקונט צופה התאוששות ותחזית של צמיחה בשנת 2015, בשיעור של 3.3%, לעומת 2.4% השנה. בדיסקונט סבורים כי בין הסיבות העיקריות להאצה בצמיחה נמצא היצוא, ובפרט גידול ביצוא שירותי תיירות. 

מושיק טיסונה

לחצו להגדלה

מאת: צוות האינטרנט – משה טיסונה

למרות הצמיחה האיטית במשק ישנה התמתנות שמקורה בהאטה בצריכה הפרטית, נסיגה בהשקעות והאטה נוספת ביצוא. כמו כן, בתחום ההשקעות בולטת הנסיגה בהשקעות בבנייה למגורים, על רקע חוסר הוודאות באשר לתוכנית מע”מ 0%”.

על פי הבנק הסיבות להתאוששות נעוצות בגידול ביצוא שירותי תיירות, האצה ביצוא הסחורות, גידול חד בהשקעות בנכסים קבועים ובהשקעות בבנייה למגורים. לצד האצה צפויה ביצוא הסחורות, נמצאת המשך ההתאוששות בכלכלה העולמית, בסחר העולמי ופיחות השקל.

מר משה טיסונה(בנו של יוסי טיסונה) הוא יזם, איש עסקים והבעלים של חברת IDI VENTURES (איי.די.איי ונצ’רס). 

פורסם בקטגוריה חדשות, משה טיסונה, שוק ההון | עם התגים , , , , , , , | כתיבת תגובה

איך משפיע שוק הון הסיכון על הכלכלה?

שוק ההון סיכון מזרים מדי שנה סכומי כסף אדירים לחברות בכל העולם ובמיוחד למדינות מפותחות ובהן גם ישראל. שוק הון סיכון כולל בתוכו חברות השקעה גדולות מצד אחד ויזמים או חברות בתחילת דרכן מן הצד השני. בין היתר מדובר על השקעות ענק המבוצעות: בקרב יזמי הייטק, בתחומי האנרגיה המתחדש, בתחום הביו – טק, ברפואה ובטכנולוגיות מתקדמות נוספות.

מאת: צוות האתר – משה טיסונה 

שוק ההון משה טיסונה

השפעת שוק ההון על הכלכלה (Vlado)

השפעתו של שוק ההון – סיכון על הכלכלה המקומית (בישראל) ועל כלכלות אחרות הינה רבה ביותר. בין היתר, ההשפעה ניכרת:

  • בהגדלת התוצר.
  • בעידוד היזמות.
  • בשיפור החדשנות.
  • ביצירת קשרים בין כלכלות ובין מדינות (כלכלה גלובלית).

מגדילים את התוצר להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, משה טיסונה, שוק ההון | עם התגים , , , , , , | כתיבת תגובה

מהן אופציות בינאריות ומה היתרונות שלהן?

בשנים האחרונות נשבר המונופול של גופים פיננסים גדולים כגון בנקים ובתי השקעות בכמה וכמה תחומי פעילות. מצב זה נוצר בין היתר בזכות האפשרות של הציבור הרחב להשתתף במסחר בשוק ההון באמצעות פלטפורמות מסחר באינטרנט, שם ניתן לבצע פעולות של קניה ומכירה באופן עצמאי.

מאת: מערכת האתר של משה טיסונה

משה טיסונה

אופציות בינאריות (arztsamui)

אחד המוצרים המעניינים בעולם המסחר האינטרנטי בשוק ההון נקרא אופציה בינארית. למרות השם הדומה, לא מדובר על מוצר פיננסי זהה לאופציות שנסחרות בבורסה לניירות ערך, אלא על מוצר פיננסי מעט שונה, עם כמה יתרונות שכדאי להכיר.

למעלה ולמטה

אופציה בינארית, בדיוק כמו אופציה רגילה, הינה מוצר פיננסי שמתייחס לנכס בסיס כלשהו. הנכס יכול להיות למשל מניה בארץ או בחו”ל, לרוב של חברות גדולות ומוכרות. במקרים אחרים, נפוצים מאוד, נכס הבסיס יהיה ביצועיה של בורסה מסוימת או של קבוצת מניות מובילה בבורסה רשמית בעולם. קבוצת מניות זאת מכונה גם מדד, כך שאופציה בינארית יכולה לאפשר השקעה בנכס כגון מדד ת”א 25, מדד s&p, מדד ftse ואחרים. להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה כללי, מאמרים כלליים, משה טיסונה, שוק ההון | עם התגים , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

הכדאיות של השקעה בנכסי נדל”ן הולכת ועולה – משה טיסונה

על רקע סביבת הריבית הנמוכה בישראל, ולאור הריבית האפסית כמעט שמשלמים הבנקים על השקעות סולידיות של פיקדונות למיניהם, הכדאיות של השקעה בנכסי נדל”ן הולכת ועולה. 

לפניכם סרטון המציג לכם מדוע כדאי להשקיע בנכסי הנדל”ן, צפו בסרטון אשר נכתב ונערך על ידי צוות האתר של משה טיסונה:

פורסם בקטגוריה וידאו | עם התגים , , , , , , , , , | כתיבת תגובה

משה טיסונה על נפח המסחר

משה טיסונה מסביר כי בשל היותו של שוק המט”ח דינמי, רב משתתפים, משתנה ומושפע מאירועים שונים, מקומיים וגלובליים, קשה מאוד לנפק אומדן מדויק אודות היקף המסחר היומי שבו. עם זאת, הערכות המומחים מדברים על היקף של כמה מיליארדי דולרים ליום. בכך, מדובר ככל הנראה בשוק הפיננסים הפעיל ביותר ברחבי העולם כולו.

לפניכם סרטון אשר נכתב ונערך על ידי צוות האתר של מושיק טיסונה ובו תוכלו לקבל הסבר מדוייק על נפח המסחר היומי.

צפו בסרטון:

פורסם בקטגוריה וידאו | עם התגים , , , , , , , , | כתיבת תגובה